Sony vaio Laptop Ekranı Donuyor, Neden Olabilir?

                Bilgisayar ekranlarının donması yazılımsal veya donanımsal sebeplerden dolayı kaynaklanabilir. Eğer bu donmalar yazılımsal kayaklı ise bunlara genellikle virüsler neden olmaktadır. Eğer donmalar yazılımsal değil de donanımsal ise buna en büyük neden olarak ekran kartı gösterilebilir. Ekran kartları aşırı ısındığı zaman bir zarar görmemesi için kendisini dondurabilir.

Özelliklede laptopların işlemci ısıları 90 ile 100 derece arasından bir ısıya ulaştığı zaman bilgisayar, donanımların yanmaması için kendisini dondurmaktadır. Laptop ekranlarının donmasında ekran kartının yanında ramlarında donmaya etkisi vardır.

Sony vaio  chip

                Ekran kartı driverlarınız güncel olmadığı zaman ekranda yine donma yaşayabilirsiniz. Eğer donma yaşamak istemiyorsanız bilgisayarınızın driverlarını en son sürüme update ederek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak kolay gibi gözükse de aslında biraz karmaşık bir iştir. Çoğu zaman yanlış driver indirebilir ve bilgisayarınızın ekranının daha çok donmasına neden olabilirsiniz. Eğer böyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız driver güncellemesi ve bilgisayarınıza bakım yapılması için servisimize gelmeniz daha iyi olacaktır. Bu sayede bilgisayarınızın asıl sorununda öğrenebilirsiniz.